KuryeForum

Moto Kurye Nasıl Olunur ? – Kuryelik Nasıl Meslek ?

KuryeForum
KuryeForum
Keymaster

Kurye Nedir?

Kurye sürücüsü, paketleri ve diğer öğeleri A noktasından B noktasına teslim eden profesyonel bir moto kurye sürücüdür.

Moto Kurye sürücüleri genellikle teslimatlarını depo veya dağıtım merkezi gibi merkezi bir konumdan alır. Daha sonra teslimat adresine doğru yola çıkıyorlar.

Bağımsız bir kurye teslimat sürücüsünden farklıdır. Teslimat şoförleri bir şirket için çalışıyor ve maaş alıyorlar. Bağımsız bir kurye kendi aracını kullanır, farklı şirketlerle sözleşme yapar ve teslimat veya mil başına ödeme alır.

Moto Kurye sürücüleri genellikle sıkı programlarla ve son teslim tarihleriyle çalışırlar ve şehrin sokaklarında hızlı ve verimli bir şekilde dolaşabilmeleri gerekir.

Bağımsız Kurye ( Esnaf Kurye )Ne Yapar?

Grab food delivery man. 30

Bağımsız bir kurye olarak belgeleri, malzemeleri ve paketleri taşırsınız. Bazı kuryeler teslimatlarını bisikletle yaparken bazıları araba, kamyonet veya teslimat kamyonu kullanıyor.

Bağımsız kuryeler genellikle müşterileriyle doğrudan sözleşme yapar. Bu, kurye hizmeti aracılığıyla çalışmadıkları anlamına gelir. Bazı kuryeler ayrıca çevrimiçi hizmetler veya iş kurulları aracılığıyla da iş buluyor.

2023’Te Nasıl Bağımsız Kurye Olunur?

Bağımsız bir kurye sürücüsü olmak için güncel bir sürücü belgesine, sigortaya ve mükemmel müşteri hizmetleri becerilerine sahip olmanız gerekir.

Bağımsız kurye olmak için resmi bir eğitim gereksinimi yoktur. Yine de aracınızı sürmek için CDL lisansına ihtiyacınız olabilir. Ayrıca kendi aracınıza da ihtiyacınız olacak.

Kuryelerin ayrıca araçları, teslim ettikleri paketler ve kargolar için de sigortaya ihtiyaçları vardır.

Üstelik deneyimli bir kurye olarak HIPAA sertifikalarına sahip olmak gibi daha yüksek niteliklere sahipseniz,  bunun yerine nasıl tıbbi kurye olabileceğinizi düşünün  .

En Faydalı Kurye Becerileri

Bağımsız bir kurye olmak için aşağıdaki gerekli becerilere sahip olmanız gerekir.

1. Mükemmel Gezinme Becerileri

Bağımsız bir kurye olmak istiyorsanız farklı yerlere seyahat etmeniz gerekecek. Yetenekli olmanız ve bilmediğiniz alanlarda nasıl dolaşacağınızı bilmeniz gerekir.

2. Mükemmel Sürüş Kaydı

Potansiyel müşteriler bağımsız bir kurye ararken sıklıkla kontrol ettikleri ilk şey yüklenicinin sürüş sicili olur.

Bağımsız bir kurye olarak temiz bir sürüş kaydına sahip olmak çok önemlidir. Bu, sorumlu olduğunuzu ve değerli eşyalar konusunda güvenilebileceğinizi gösterir.

3. Mükemmel Zaman Yönetimi

Bağımsız bir kurye olduğunuzda zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak çok önemlidir. Bu, tek bir günde mümkün olduğu kadar çok teslimat yapmak için rotalarınızı dikkatli bir şekilde planlamanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, ihtiyacınızdan fazlasını harcamamak için ne kadar yakıt kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Çok duraklı bir rota planlayıcı kullanışlı olabilir çünkü paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

4. Mükemmel Müşteri Hizmeti

Bağımsız bir Moto kurye olarak insanlarla uğraşmak zorundasınız. Sabırlı olmanız ve profesyonelce hareket etmeniz gerekiyor.

Hizmette bir gecikme olduğunda, bağımsız kuryeler müşterilerle iletişim kurmalı, rahatsızlıktan dolayı özür dilemeli ve mümkün olduğunda ilerlemelerini güncellemelidir.

Kurye Olmanın Faydaları

Hospital delivery entrance

Kurye olmanın faydalarından bazıları şunlardır:

1. Kendiniz İçin Çalışma Fırsatı

Daha önce de belirttiğimiz gibi kurye olmanın iki yolu vardır. Bir şirkette çalışıp belirli vardiyalarla çalışabilir veya serbest kurye olarak çalışabilirsiniz.

Üstelik kurye olmanın birçok avantajı var. Kendi programınızı belirleyebilir ve üzerinde çalıştığınız projeleri de seçebilirsiniz.

2. Ek Çalışma

Daha fazla para kazanmak istiyorsanız her zaman ek iş bulma fırsatları vardır. Kuryelere iş bulmaya yönelik web sitelerinde çalışmak için diğer kuryelerle rekabet edebilirsiniz.

3. Farklı İnsanlarla Çalışma İmkanı

Zamanınızı tek başınıza araç kullanarak geçirirken, teslimat rotanızda çeşitli insanlarla karşı karşıya kalacaksınız. Teslimatları işletmelerden ve depolardan teslim almak, düzenli müşterilerle tanışmanıza ve ilişkiler kurmanıza olanak tanır.

4. Farklı Yerleri Görme Fırsatı

İsterseniz iş yerinizi yaşadığınız yere yakın tutabilirsiniz, ancak yeni yerler görürseniz daha da uzaklaşabilirsiniz.

Yoldayken güzel manzaralar görebilir, mola verdiğinizde ilginç yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bu, yol gezilerini ve yeni yerler keşfetmeyi seven insanlar için orada olanlardan daha fazlasını görmek için mükemmel bir yoldur.

5. Her Zaman Tam Zamanlı Bir İş Olmak Zorunda Değildir

Kurye olmanın en iyi yanlarından biri, eğer istemiyorsanız bunu tam zamanlı olarak yapmak zorunda olmamanızdır.

Bağımsız Bir Kurye Yılda Ortalama Ne Kadar Para Kazanır?

Kurye olmanın faydaları.

Türkiye’de bir kurye şoförünün ortalama maaşı  aylık 34.000-66.000 TL veya saat başına 80 – 115 TL arasında değişmektedir. Moto Kurye Konuma bağlı olarak en iyi sürücüler saatte 120+ kazanabilir. Bazı kuryeler ayrıca bahşişlerden ekstra para da kazanıyor.

Bir kurye şirketinde çalışmakla kendi başınıza çalışmak arasındaki bazı farkları burada bulabilirsiniz.

1. Bir Kargo Şirketinde Çalışmak

Bir çalışan veya yüklenici olarak, şirket aracının yakıt veya bakım maliyeti konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Muhtemelen saat başı ödeme alacaksınız. Bu, müşteri bulmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Her gün depoya gidiyorsunuz, teslimat yükünüzü alıyor ve yola çıkıyorsunuz.

Paket teslimi karşılığında ödeme almanın farklı yolları vardır. Bırakma başına veya mil başına ödeme alabilirsiniz. Ancak şirket sizin için bu işi halledeceği için müşteri bulmanıza gerek yok.

2. Kendiniz İçin Çalışmak

Bağımsız bir yüklenici iseniz, çalışan değilsiniz. Bu da kendi aracınızı kullanmak zorunda kalacağınız anlamına geliyor. Plaka ve sigorta almak gibi, aracınıza sahip olma ve bakım masraflarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu, rotalarınız için yeterli yakıta sahip olmanızı ve diğer olası sorunlarla ilgilenmenizi sağlar.

Money bag collage element, cute

Kariyerinize taşımacılık sektöründe başlamanın bir yolunu arıyorsanız veya bir yandan ekstra para kazanmak istiyorsanız.

Her zaman ekibimize katılacak yetenekli ve çalışkan insanlar arıyoruz, bu nedenle   girişken konuşmaktan çekinmeyiniz.


Kurye Nasıl Olunur? Hakkında SSS

1. 2023 yılında kurye olabilmek için gerekli nitelikler nelerdir?

Bir kurye şoförü olmak için sahip olmanız gereken en temel niteliklerden birkaçı şunlardır:
– Esnek çalışma saatleriyle çalışmaya istekli
– Mükemmel müşteri hizmetleri
– Deneyimli sürücü
– Hızlı ve güvenilir
– Eşyaları güvenli bir şekilde teslim edebilme
– Teslimat sırasında tutkulu ve güvenilir

2. 2023’te kuryeliğe nasıl başlayabilirim?

Kurye olarak çalışmaya başlamanız için ihtiyaç duyacağınız en önemli ekipmanlardan birkaçı şunlardır:
– Güvenilir ve kayıtlı bir araç
– Eller serbest özelliği olan özel bir cep telefonu
– Araç telefonu şarj cihazı ve telefon tripodu
– Paketlenmiş ürünler için depolama ekipmanı ve taşıma arabası ile yapılır.
– Güvenlik Yeleği
– Araç Kamerası

3. Bağımsız kurye olarak nasıl para kazanabilirim?

Bağımsız bir kurye olarak para kazanmak, geçiminizi sağlamanın zorlu ama ödüllendirici bir yolu olur. Başarılı olmak için kuryelerin organize olmaları, verimli olmaları ve bulundukları bölge hakkında mükemmel bir çalışma bilgisine sahip olmaları gerekir.

Ayrıca hizmetlerini düzenli olarak kullanmaya istekli güçlü bir müşteri ağı oluşturmaları gerekir. 

Yeni müşteriler bulmanın en iyi yollarından biri rekabetçi fiyatlar sunmak bunun yanı sıra mükemmel müşteri hizmeti sağlamaktan geçer.

Kuryeler ayrıca araçlarının iyi durumda olduğundan ve haritalar, GPS cihazları ve ilk yardım çantaları gibi malzemelerle dolu olduğundan emin olmalıdır.

[…] Çevrimiçi nakliye ve sözleşmeli üretimin sürekli popülerliğiyle birlikte, modern bir orta mesafe teslimat sisteminin rolü çoğu işletme için çok önemli hale geldi. Süreç, sorunsuz, verimli ve uygun maliyetli bir tedarik zinciri sağlamak için mal akışını en üst düzeye çıkaran bir çerçeve görevi görür. […]

Profile Photo
Misafir

Üye Ol
192 Kayıtlı Üye
26 Forum
76 Konu
27 Cevap
Son 24 saatte ziyaret eden 0 kullanıcıdan şu anda 0 kullanıcı online
Bugün siteye giriş yapılmadı.
Yönetici (3)
Subscriber (189)
Keymaster (1)
Ziyaretçi İstatistiği
  • Toplam Ziyaretçi: 168500
  • Bu Ayki Ziyaretçi: 168483
  • Dünkü Ziyaretçi: 223
  • Bugünkü Ziyaretçi: 510